Estetik operasyonlar … ve sonrası

Özellikle estetik ameliyatların sonrası iyileşme dönemleri ile ilgili abartılı ve / veya yanlış bilinenleri düzeltmek amacıyla bazı bilgiler vermek istedim. İşte en sık yapılan estetik ameliyatlar ve ameliyatsız uygulamaların sonrası iyileşme dönemlerine dair bazı kısa notlar:

Vücut Heykeltıraşlığı: Liposculpting

Güzel bir eser, ancak uygun malzeme iyi bir sanatçının el becerisiyle bir araya geldiğinde ortaya çıkıyor. Heykeltıraşlar kullandıkları malzemeyi sadece yontmuyor, gerektiğinde eklemeler yapıyor, eserin bazı yerlerini aklındaki plana göre inceltirken bazı yerlerini de kalınlaştırıyorlar.

Yüzünüze “Lazer” Işığı

Gelişen teknolojiye paralel olarak estetikte de trendler değişiyor, basit uygulamalar her geçen gün daha çok tercih ediliyor. Lazerin sihirli çubuğu tek dokunuşla yüzünüzdeki birçok problemi silebiliyor.

Estetik Operasyonlar Öncesi Ruhsal ve Bedensel Hazırlık

Günümüzde giderek yaygınlaşan estetik operasyonlar yavaş yavaş hepimizin hayatına bir köşesinden giriyor. Ancak bu tür işlemlerden istenen sonuçları elde edebilmek için hem beklentilerimizi ve ruhsal süreçlerimizi, hem de bedenimizi yapılacak işleme hazırlamamız gerekiyor.

Göğüs Büyütme Aldatmacaları

Birçok kadının rüyasıdır istediği boyutlarda göğüslere kavuşmak. Göğüs demek dişilik demektir çünkü; kadınlık, hatta annelik demektir. Küçük göğüsler vücut estetiğini bütünsel anlamda etkiler. Bu sorundan kurtulmak isteyen bir kadın, bazen çevresine veya özel birisine karşı daha “dişi” olmak için, çoğu zaman ise kendisine karşı daha dişi olmak için çözüm arar.

Silikonsuz Göğüs Büyütme: Yağ Enjeksiyonu

Meme büyütme arzusu içinde olan kadınların sayısı her geçen gün artıyor. Ancak tüm başarısı ve temiz tıbbi özelliklerine rağmen bazı kadınlar vücutlarında yabancı bir cismin varlığına alışamamaktan korkuyor.