Bacak Estetiği

Kadın vücudunda yüz ve ellerden sonra en görünür olan kısım bacaklardır.

Öte yandan bacaklar tüm vücut silüetinin yarısını oluşturan, dolayısıyla genel vücut estetiğinde çok önemli yeri olan uzuvlardır. Zarif bir bacak yapısı tüm vücut estetiğinin göze bambaşka görünmesini sağlar.

Bacağın karmaşık ve detaylı bir anatomik yapısı vardır. Genel olarak kıvrımların ve inceliklerin yerli yerinde olduğu, ince ve uzun yapılı bacaklar güzel kabul edilir. Güzel bir bacakta kalça ile bacak arasındaki ayrım net olmalı, basen ve uyluk içlerinde fazla yağ birikimi olmamalı, diz içleri bombeli değil düz olmalı ve alt bacak kavsi giderek incelip zarif bir ayak bileğiyle son bulmalıdır. Bu yapı bazen genetik özelliklere, bazen alınan kilolara, bazen de ilerleyen yaşa bağlı olarak bozulabilmektedir. Böyle bir durumda, kişinin vücut yapısına göre “fazlalık”ların olduğu bölgelerdeki yağ dokuları azaltılıp, “eksiklik”lerin olduğu bölgeler doldurulmaktadır. Fazlalıklar liposuction ( liposakşın ) veya lazer liposuction ile alınırken eksiklikler de yağ enjeksiyonu veya silikon bacak protezleriyle giderilmektedir.

Her hastanın ihtiyacı birbirinden farklı olduğundan bacak estetiğine yönelik girişimlerle ilgili genel tedavi kuralları ve süreleri vermek güçtür. Kabaca operasyon sonrası işe dönme süreleri 3-7 gün arasında değişmekte, istenen sonucun alınması ise ortalama 6 ayı bulmaktadır.

Gönder / Send
Canlı Destek
Size nasıl yardımcı olabilirim?