Logo

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Badem göz estetiği nedir?

Badem göz estetiği nedir?

Badem göz estetiği kalıcı bir operasyon mudur?

Evet, badem göz kalıcı bir operasyondur. Genellikle, genel anestezi altında uygulanır. Kaş kaldırma operasyonu ile sıklıkla kombine edilir.

Badem göz estetiği operasyonu nedir ve nasıl uygulanır?

Eğer dış göz kenarı, iç göz kenarınıza oranla daha aşağıda ise, bu operasyon için uygun bir adaysınız demektir. Dış göz kenarına uygulanan küçük bir kesi ile, göz kenarı yukarı bir pozisyonda yeniden konumlandırılır. Bu ‘lift’ etkisi ile, gözler daha dinamik ve feminen görünür. Dış göz kenarları aşağıdayken, yorgun bakan gözler, yukarı çekildiğinde, daha genç bakışlar elde etmiş oluruz.

Eğer endoskopik kaş kaldırma ile kombine edilirse, göz dış kenarına bir kesi uygulanmaz. Yani, iyileşmesini beklemek zorunda olduğumuz bir yara izi de olmaz. Aslında, kaş ve gözleri bir bütün olarak algılamamız gerekir. O yüzden genellikle, endoskopik kaş kaldırma operasyonu ile kombine edilir. Böylelikle, hem kaş hem de göz aynı anda gerilir.

Badem göz estetiği iyileşme süreci

İlk 3 gün boyunca, yüzünüzü ıslatmamanız önerilir. İlk bir hafta boyunca, yanlara dönerek uyumanız önerilmez. Operasyondan bir hafta sonra normal hayatınıza dönebilir, günlük rutinlerinizi uygulayabilirsiniz. Tabii ki, ilk günlerde yüzde şişlik, gözlerde küçülme ve gerginlik hissi olacaktır ama bu geçicidir. Zamanla gözler yumuşayacak ve yeni feminen formunu alacaktır.

Badem göz estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmek için buraya tıklayın.

Badem göz estetiği ile ilgili sık sorulan sorular:

Badem göz estetiğinin fiyatı nedir?

Fiyat bilgisi almak için lütfen tıklayınız.

Badem göz estetiği ağrılı bir operasyon mudur?

Hayır değildir, ameliyat sonrası yüz çevresinde şişkinlik ve göz çevresinde gerginlik hissi olur, bu durum da 1 hafta içerisinde çözülür.

Badem göz estetiği sonuçlarını ne zaman görebilirim?

Şişlikler indikten sonra, gözün yeni konumunu bulması ve yerleşmesi biraz zaman alabilir. 1-3 ay içerisinde yavaş yavaş sonuçları görmeye başlarsınız.

Badem göz estetiği sonrası makyaj yapabilir miyim?

1 hafta sonrasında makyaj yapabilirsiniz.

Badem göz estetiği kaşlarımı da kaldırır mı?

Hayır, eğer total olarak üst yüz bölgesinde bir değişim istiyorsanız, kombine operasyon fikrine açık olmalısınız. Genellikle, badem göz estetiği, endoskopik kaş kaldırma ya da klasik kaş kaldırma(şakak germe) operasyonu ile kombine edildiğinde olağanüstü sonuçlar verir. Çünkü aslında, kaş ve gözler bir bütün olarak algılanmalıdır ve bu yaklaşım sayesinde iki bölgeye de eş zamanlı ‘ lift’ etkisi verilir. Bu yüzden daha çarpıcı sonuçlar elde edilir.

Ameliyatsız badem göz estetiği nedir?

Kalıcı sonuç vermemekle birlikte, ip askı yöntemi uygulanarak gözler daha yukarıda bir noktada konumlandırılr.

Badem göz estetiği operasyonu ne kadar sürer?

1 saat civarı sürmektedir, eğer endoskopik kaş kaldırma operasyonu ile kombine edilirse, 2,5 – 3 saat sürebilir. Genel anestezi altında gerçekleşen bir operasyondur.

Badem göz estetiği sonrası cilt bakımı yaptırabilir miyim?

1 aya kadar cilt bakımı yaptırmayı önermiyoruz.

Bir cevap yazın