Logo

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği

Gıdı, çeneden boyuna kadar uzanan bölgenin adına verilir. Yıllar içerisinde yer çekimi ile sarkabilen ve yumuşak dokuya sahip gıdı bölgesinin toparlanması için çeşitli ameliyat alternatifleri bulunmaktadır. Boyun germe kadar invazif bir operasyona gerek duyulmadan gerçekleştirilir. Tabii ki, esas koşul bu operasyon için uygun bir aday olup olmadığınızdır. Eğer yaşınız ileri ise, ve yüzünüzde genel anlamda sarkıklık ve kırışıklık hakimse, sadece gıdı toparlama yeterli olmayabilir.

Gıdımdan kurtulmak için ne yapmalıyım? Hangi operasyonları olabilirim?

Gıdıdan kurtulmak için yapılacak bir kaç farklı operasyon ya da operasyon kombinleri vardır.

1-Mini boyun germe (gıdı toparlama)
2-Çene protez
3-Gıdı liposuction
4-Mini boyun germe + çene protez
5-Çene protez + gıdı liposuction
6-Mini boyun germe + çene protez

Mini boyun germe (Gıdı toparlama- Gıdı estetiği)

Tıbbi adıyla Corsetplatysmaplasty olarak bilinen bu operasyon, çene altına uygulanan küçük bir kesi yoluyla gerçekleşir. Bu kesiden platysma kasına ulaşırız. Bu kas, seneler içerisinde gevşer. Bu gevşemenin sebebi kimi zaman yer çekimiyle derinin sarkması, kimi zamansa, gıdıdan biriken yağdan kaynaklanır. Bu kası gerdiğimizde, gıdıdan kurtulmuş oluruz.

Çene protezi

Eğer gıdı sarkıklığınız minimalse, yine çene altından yapılan küçük bir kesi ile, çene ucuna yerleştirilen bir implant sayesinde, çene derisi gerilerek, gıdı sarkıklığından kurtulabiliriz.

Gıdı liposuction (Gıdıdan yağ alma)

Gıdıda biriken fazla yağ da liposuction operasyonuyla, yani ince kanüllerle fazla yağ bölgesine ulaşarak alınır. Bu fazla yağı çıkardıktan sonra, içi boşalan deri sarkabilir. Eğer cildiniz sıkıysa, fazla sarkma yaşanmaz. Genellikle, sarkma yaşandığı için gıdı liposuction operasyonu, mini boyun germe ile kombine edilir. Hatta kimi zaman, hem gıdı liposuction, hem çene protez hem de mini boyun germe ile kombine edilebilir. Bu sayede, alt yüz ve jawline bölgesinde kontür oluşturulur ve çene hattı belirginleştirilir.

Liposuction sonrası gıdı bölgesindeki deri gevşediği için mini boyun germe operasyonuyla, plastyma kası gerildiğinde, hem yağdan hem de fazla deriden kurtulmuş oluruz.

Bu 3 operasyon mini boyun germe + çene protez + gıdı liposuction şeklinde kombine edilebilir. Ya da, mini boyun germe + çene protez ve ya çene protez + gıdı liposuction ve ya mini boyun germe + gıdı liposuction şeklinde kombine edilebilir.

Gıdı toparlama nasıl yapılır? Yöntemleri nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bir kaç farklı yöntemi olan bu operasyonu biz en çok mini boyun germe + gıdı liposuction kombinasyonu ile gerçekleştirmeyi tercih ediyoruz. Mini boyun germe operasyonunda, çene altından küçük bir kesi ile plastyma kasına ulaştığımız için, bu kası geriyoruz böylelikle gıdıyı toparlıyoruz. Ayrıca eğer, bu kasın gevşekliğinin yanı sıra, altında fazla yağ da bulunuyorsa, liposuction sayesinde bu fazla yağı o bölgeden alıyoruz.

Eğer jawline kontürü elde etmek istiyorsak, bu çekilen fazla yağı (tıpkı dolgu gibi) bütün çene hattına enjekte ederek, güzel bir jawline belirginliği yakalayabiliriz.

Hastalar genellikle, çene protezinden korktukları için bu kombinasyonu tercih etmeye daha yakınlar. Fakat, çene protezi operasyonu da meme protezi gibidir. Yani, hiçbir zararı yoktur ve vücudunuzda uzun yıllar kalabilir. Yağın bir kısmı bir zaman sonra erise bile, protez kalıcı bir madde olduğu için erimez. Yağ enjeksiyonu ve sürekli tekrarlanan yüz dolgularına alternatif olabilir. Çünkü, kolay bir operasyondur ve sadece çene altında küçük bir kesi vardır ve iyileşme süresi de oldukça hızlıdır.

Keskin bir jawline hattına nasıl ulaşabilirim?

Bunun ameliyatlı ve ameliyatsız olarak 2 çözüm yolu vardır. Dolgu enjeksiyonlarıyla bütün çene hattınıza enjeksiyon yaparak o bölgeyi daha da belirginleştirebiliriz. Avantajı, ameliyatsız olması ve sonuçları anında görebiliyor olmanızdır. Dezavantajı ise, kalıcı olmamasıdır.

Eğer kalıcı bir yöntem istiyorsanız ve dolgularla saklayamacak kadar yoğun gıdı problemi yaşıyorsanız, o zaman ameliyat alternatiflerine bakmamız gerekebilir. Önce de bahsettiğimiz gibi, mini boyun germe ve gıdı liposuction operasyonu ile gıdınızdan kurtulabilirsiniz.

Daha keskin bir jawline hattı elde etmek için çene hattının tamamına yağ enjeksiyonu ve çene protezi ameliyatını düşünebilirsiniz. Çeneniz daha uzun ve belirgin olacağı için gıdınızdan kurtulurken, çene ucu belirginliğini arttırmak, ameliyat sonuçlarını mükemmele taşıyacaktır.

Gıdı estetiği hakkında merak edilen 5 soru

Gıdı estetiği ağrılı bir operasyon mudur?

Hayır, değildir. ilk 2 hafta boyunca alt yüz bölgesinde şişlikler ve gerginlik hissi olur. Sonrasında, yavaş yavaş geçer.

Gıdı estetiği operasyonu ne kadar sürer?

Genellikle, 2 saat civarı süren bu operasyon, diğer vakalarla kombine edilirse(çene protez ya da yağ enjeksiyonu) 3 saate çıkabilir.

Gıdı estetiği sonrası iz kalır mı?

Çene altında 3 cmlik bir kesi açılarak yapılan bir operasyondur. Bu iz, aylar içerisinde belirginliğini kaybedecektir.

Gıdı estetiği sonrası sonuçları ne zaman görebilirim?

Yaklaşık 1-3 ay arasında şişlikler azaldıkça, boyun belirginliği arttıkça, sonuçlar yavaş yavaş kendini gösterir.

Gıdı estetiği sonrası yemek yeme ve su içmede sıkıntı yaşar mıyım?

Hayır, yaşamazsınız, ağız içinden müdahale olmadığı için yeme ve içmeyi etkilemez.

Gıdı estetiği fiyatlarını öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Gıdı estetiği before-after fotoğraflarını görmek için lütfen tıklayınız.

Bir cevap yazın