Logo

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Vücuttaki tüm diğer yumuşak dokular gibi meme dokusu da ilerleyen yaş, kilo alıp verme, gebelik ve emzirme gibi çeşitli sebeplerden ötürü yumuşar ve sarkar.

Bazı kişilerde tamamen genetik sebeplerle de olabilen bu biçimsel bozukluğa “meme pitozu” adı verilir. Sorun genellikle meme dokusunun aşağı doğru yer değiştirmesinden ve memeyi içine alan cildin fazlalığından kaynaklanır. Meme ucu kompleksi de cildin sarkmasına bağlı olarak aşağıya doğru kayar ve göğsün alt ucuna iner.

Bu şekilde deforme olan bir göğsün dikleştirilmesi için “mastopeksi” adı verilir ve plastik cerrahi tarafından işlem uygulanır ve göğüs dikleştirilmiş bir hal alır. Mastopeksi, basitçe sarkan göğüs volümünün eski yerine taşınarak göğüs ucunun da olması gereken yere getirilmesi işlemidir. Gerekirse bu operasyon küçültme ya da büyütme ile kombine edilebilir. Yapılacak olan değişikliğin kapsamına göre 1-3 saat kadar süren bu operasyon sonrasında 1 gecelik hastane yatışı gerekebilmektedir. Hasta 1 hafta içerisinde normal iş ve günlük hayatına döner. Hemen tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi bu operasyonda da sonucun tam olarak yerleşmesi 1 yılı bulur.