Logo

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Normalin çok üzerindeki göğüs boyutları, kişiyi olduğundan daha kilolu göstermekte ve genel vücut estetiğini olumsuz yönde etkilemektedir.

Öte yandan aşırı büyük göğüsler boyun, sırt, omuz ağrıları, omurga düzleşmesi, meme altında aşırı terleme ve buna bağlı mantar enfeksiyonları gibi birtakım ciddi sorunlara da yol açabilmektedir. İri göğüslerin ağırlığı da fazla olacağından daha genç yaşta sarkma eğiliminde olurlar.

Büyük bir göğsü küçültmek, küçük bir göğsü büyütmekten biraz daha karmaşık ve uzun süren bir işlemdir. Burada amaç aşırı büyük ve sarkmış olan bir memeyi makul boyutlara ve arzulanan dikliğe getirmek ve bunu mümkün olan en az izle başarmaktır. Bugün göğüs küçültme için çok sayıda teknik mevcuttur. Bu tekniklerin arasında günümüzde en popüler olanı “vertikal mammaplasti” dediğimiz tekniktir. Bu teknikle yaklaşık 2-3 saatlik bir sürede operasyon tamamlanmaktadır. İşlem sonrası ilk gece genelde hastanede geçirilir. Ertesi sabah taburcu edilen hasta 1 hafta içinde günlük aktivitelerine döner. Operasyon sonrasında göğüs ucundan göğüs altı oluğuna doğru uzanan 5-6 cm uzunluğunda bir yara izi kalır, ancak bu iz operasyondan sonra aylar içinde belirsizleşir ve hastayı rahatsız etmeyecek duruma gelir. Meme küçültme işlemi sonrası istenen görünüme kavuşması yaklaşık 1 yılı bulur.