Kalça Germe

Kalça germe (popo germe) ameliyatı fazla kilo kaybı sonrasında formunu kaybetmiş gevşek deri ve yağ dokusunun özel cerrahi bir teknik ile alınması işlemidir. Popoda sarkan deri ve yağ dokusu alındıktan sonra geriye kalan doku gerilerek kalçaya yeni bir estetik form kazandırılır. Popoda deri sarkması şikayeti ile başvuran çoğu hastada, bu sarkmaya uyluk ve bacak sarkmasının da eşlik ettiğini görüyoruz. Böyle durumlarda kalça germe ameliyatı, uyluk germe ameliyatı ile kombine edilerek yapılabilir.

Ameliyat, sarkan deri ile fazla yağ dokusu alındıktan sonra kalça kemiğinizin hemen üstünden açılan kesi dikilerek bitirilir. Eğer bu ameliyat uyluk germe ile kombin ederek yapıldıysa kasık bölgenizde de dikişleriniz olacaktır.

Günlük yaşantı ve psikolojiyi olumsuz yönde etkileyen bu durumdan kurtulup, görünüş olarak başarılı sonucu elde etmenin tek yolu kalça germe ameliyatıdır.

Egzersiz ve popo kaslarını kuvvetlendirici sportif faaliyetler de özellikle ameliyat sonrasında mevcut yapıyı güçlendirerek daha sıkı bir görünüm verecektir.

Kalça germe ameliyatı ve sonrasında uyguladığımız özel yöntemler ile çizgi şeklinde olan izler minimum derecede kalır.

Kalça germe (popo germe) estetiğine uygun adaylar kimlerdir?

Şekilsiz ve estetik olmayan kalça görüntüsüne sahipseniz, çevrenizden bu görüntü ile ilgili yorumlar alıyorsanız ve en önemlisi kendinizi mutsuz hissediyorsanız popo estetiği sayesinde yeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kalça germe estetiği ile formunu kaybetmiş sarkık / düşük kalça , yandan bakıldığında belirgin hatları olmayan düzensiz kalça gibi problemler düzeltilebilir.

Kalça germe estetiği ameliyatları nasıl planlanır?

Kalça germe estetiği ameliyatları planlanırken kişinin sağlık durumu ve beklentisine bağlı farklı teknikler kullanılır. Planlama yapılırken esas olan kozmetik açıdan vücut ile uyumlu bir görüntü elde etmektir. Hasta beklentisi, genel sağlık durumu detaylıca değerlendirildikten sonra doktorunuz estetik iç görüsünü ve bu tür ameliyatlardaki tecrübesini birleştirerek sizi mutlu edecek sonuca ulaştıracaktır. Hangi teknik uygulanırsa uygulansın operasyon genel anestezi altında ve tam teşekkülü bir hastanede yapılmalıdır.

Kalça germe estetiği ameliyatları diğer estetik ameliyatlar ile kombine edilebilir mi?

Tüm kalça estetiği ameliyatları diğer estetik ameliyatlar ile kombine edilebilir. Hatta çoğu popo estetiği ameliyatında bel bölgesine liposuction standart olarak yapılır.

Kalça Estetiği (Popo Estetiği) Operasyon Sonrası ve İyileşme Süreci

 • Kalça Germe Estetiği (Popo Germe Estetiği) Ameliyatı sonrası 1 gece hastane yatışı gerekir.
 • Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Korseyi, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak, en iyi sonucu almak için 3-4 hafta süre ile giymeniz önemlidir.
 • Ameliyat sonrası ve takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir, sızlama ve ağrı hissedebilirsiniz. Bu beklenen bir durumdur ve ağız yolu ile alacağınız ağrı kesiciler ile kontrol altına alınacaktır.
 • Uygulanan tüm teknikler oturma bölgesine yapılmadığından oturmanızda bir sakınca yoktur. Yalnızca ameliyatın erken döneminde oturup-kalkma esnasında güçlük çekersiniz.
 • Ameliyat sonrası ödem ve az da olsa morluk olması beklenen bir durumdur. Günden güne azalacak olan ödem ve morluklar 4. hafta sonrasında tamamen yok olacaktır.
 • Kalça Germe Estetiği (Popo Germe Estetiği) Ameliyatı sonrası ilk iki hafta yürüyüş dışında ağır spor faaliyetlerinde bulunmanızı önermiyoruz. İkinci haftanın sonunda tüm spor aktivitelerini yapabilirsiniz.
 • Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması sebebi ile alınacak dikişiniz olmayacak.
 • Ameliyat sonrası 3. günden itibaren banyo yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Ameliyat sonrası 5. gün işinize dönebilirsiniz.
 • Ameliyat sonrası takılan korseyi dört hafta boyunca yalnızca banyo yaparken çıkarmanızı isteyeceğiz.
 • Kalça Germe Estetiği (Popo Germe Estetiği) Operasyonu tarihinden sonra 1.hafta , 1.ay ve 6. ay kontrolleriniz olacaktır.