Logo

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Kalça küçültme (popo küçültme) ameliyatı. Kilo almak tek başına bile büyük bir sorunken, kilo alırken yağların kalça bölgesinde toplanması daha büyük bir sorun. Estetik vücut bütünlüğünüzü bozan geniş kalçalara sahipseniz, kalça (popo) küçültme operasyonu için doğru bir adaysınız.

Kalça küçültme amaçlı operasyonlarda, yapısal olarak büyük olan kalça ve basen bölgesindeki fazla yağlar liposuction (yağ alma) yöntemi ile alınır. Eğer sarkıklık da eşlik ediyorsa, kalça küçültme işlemine kalça dikleştirme de eklenebilir.

Çoğu zaman asıl rahatsız edici olan karşıdan kendinize baktığınızda geniş basen görüntüsüdür. Yan duruşta düz popo yada sarkık popo görüntüsü var ise bu alınan yağlar kullanılarak şekil verilebilir. Böyle geniş kalça görüntüsünden kurtularak dik kalça ve dar basen formunu yakalamış olursunuz.

KALÇA KÜÇÜLTME (POPO KÜÇÜLTME) ESTETİĞİNE UYGUN ADAYLAR KİMLERDİR?
Şekilsiz ve estetik olmayan kalça görüntüsüne sahipseniz, çevrenizden bu görüntü ile ilgili yorumlar alıyorsanız ve en önemlisi kendinizi mutsuz hissediyorsanız popo estetiği sayesinde yeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kalça küçültme estetiği ile genetik miras sonucu ve yapısal olarak büyük kalça, fazla kilo kaybı yada sık kilo alıp vermeye bağlı formunu kaybetmiş sarkık / düşük kalça, yandan bakıldığında belirgin hatları olmayan düzensiz kalça gibi problemler düzeltilebilir.

KALÇA KÜÇÜLTME ESTETİĞİ AMELİYATLARI NASIL PLANLANIR?
Kalça küçültme estetiği ameliyatları planlanırken kişinin sağlık durumu ve beklentisine bağlı farklı teknikler kullanılır. Planlama yapılırken esas olan kozmetik açıdan vücut ile uyumlu bir görüntü elde etmektir. Hasta beklentisi, genel sağlık durumu detaylıca değerlendirildikten sonra doktorunuz estetik iç görüsünü ve bu tür ameliyatlardaki tecrübesini birleştirerek sizi mutlu edecek sonuca ulaştıracaktır. Hangi teknik uygulanırsa uygulansın operasyon genel anestezi altında ve tam teşekkülü bir hastanede yapılmalıdır.

KALÇA KÜÇÜLTME (POPO KÜÇÜLTME) ESTETİĞİ AMELİYATLARI DİĞER ESTETİK AMELİYATLAR İLE KOMBİNE EDİLEBİLİR Mİ?
Tüm kalça estetiği ameliyatları diğer estetik ameliyatlar ile kombine edilebilir. Hatta çoğu popo estetiği ameliyatında bel bölgesine liposuction standart olarak yapılır.

KALÇA ESTETİĞİ (POPO ESTETİĞİ) OPERASYONU SONRASI VE İYİLEŞME SÜRECİ
Ameliyat sonrası 1 gece hastane yatışı gerekir.
Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Korseyi, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak, en iyi sonucu almak için 3-4 hafta süre ile giymeniz önemlidir.
Popo Küçültme (Kalça Küçültme) Ameliyatı sonrası ve takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir, sızlama ve ağrı hissedebilirsiniz. Bu beklenen bir durumdur ve ağız yolu ile alacağınız ağrı kesiciler ile kontrol altına alınacaktır.
Uygulanan tüm teknikler oturma bölgesine yapılmadığından oturmanızda bir sakınca yoktur. Yalnızca ameliyatın erken döneminde oturup – kalkma esnasında güçlük çekersiniz.
Ameliyat sonrası ödem ve az da olsa morluk olması beklenen bir durumdur. Günden güne azalacak olan ödem ve morluklar 4. hafta sonrasında tamamen yok olacaktır.
Ameliyat sonrası ilk iki hafta yürüyüş dışında ağır spor faaliyetlerinde bulunmanızı önermiyoruz. İkinci haftanın sonunda tüm spor aktivitelerini yapabilirsiniz.
Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması sebebi ile alınacak dikişiniz olmayacak.
Ameliyat sonrası 3. günden itibaren banyo yapmaya başlayabilirsiniz.
Ameliyat sonrası 5. gün işinize dönebilirsiniz.
Ameliyat sonrası takılan korseyi dört hafta boyunca yalnızca banyo yaparken çıkarmanızı isteyeceğiz.
Kalça Küçültme (Popo Küçültme) Operasyonu tarihinden sonra 1.hafta , 1.ay ve 6. ay kontrolleriniz olacaktır.