Logo

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Kök hücre tedavileri ve kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu

Kök hücreler insan vücudundaki inanılmaz üretim ve kendini yenileyebilme kapasitesinin ana aktörleridir. Bu hücreler, kendini yenileyebilme ve spesifik bir hücre tipine dönüşebilme gibi olağanüstü yetilere sahiptir. İnsan dokularını yenileyebilir, çoğaltabilir ve şekillendirebilirler.

Kök hücreler insan vücudunda pek çok dokuda bulunmakla beraber son çalışmalar en yoğun kök hücre popülasyonunun yağ dokusunda olduğunu göstermiştir. Kök hücreler, yağ hücrelerinin etrafında perisitler (uydu hücreler) halinde yerleşmiştir. Yağ dokusunun liposuction ile alınmasının ardından yüksek teknoloji gerektiren bir dizi işleme tabi tutulması ile kök hücreden zengin “stromal vasküler fraksiyon – SVF” elde edilir. Bu işlem, sadece kişinin kendi dokularını kullanan bir kit ile gerçekleştirilir, yabancı madde kullanılmaz.

Kök hücreler yağ enjeksiyonu operasyonlarıyla birlikte kullanıldıklarında (kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu), cildi iyileştiren, parlaklaştıran ve geren etkileriyle sonuçları optimize ederler. Bu teknoloji harikası, transfer edilen yağ hücrelerinin yaşam oranlarını arttırarak klasik yağ enjeksiyonu ameliyatının sonuçlarını bir üst seviyeye taşımaktadır. Bu tedavi sayesinde, yüzün çeşitli bölgelerindeki hacim kaybı önlenir, yüzdeki belirli noktalarda ‘kontür’ etkisi yaratılır, kırışıklıklar azalır ve yüzün daha genç bir görünüme kavuşması sağlanır.

Kök hücreler tedavi edilen alanda daha iyi doğal kanlanma ve oksijenlenme sağlayarak elde edilecek sonuçların kalitesini artırır. Klasik yağ enjeksiyonu ameliyatıyla karşılaştırıldığında kök hücreli yağ enjeksiyonu tedavisinin, cildin görünümünü ve kalitesini daha fazla iyileştirdiği gözlemlenmiştir. Bu prosedür sayesinde yüz bölgesinde (gözaltı, yanaklar, nazolabialler, çene hattı, şakaklar) zamanla oluşan yaşlanma etkileri tedavi edilir. Kök hücreden zengin yağ enjeksiyonları geleneksel yüz germe ameliyatları ya da ip askı teknikleri ile kombine edilebilirler.Tedavi sonrası morluk ve şişlik oluşabilir. Bir hafta içinde bu problemler geçecektir, hastalar 5-6 gün sonra günlük rutinlerine dönebilirler.

Kök hücreler tıbbın bir çok alanında olduğu gibi yüz gençleştirme ve estetik cerrahinin de geleceğini belirleyecektir.