Lazer Epilasyon

Vücudun her neresinde olursa olsun, kıl köklerinin yaşamı belli bir döngü içerisindedir.

Her bir kıl kökünün üretken olduğu ve olmadığı dönemler olur. Belirli bir dalga boyundaki lazer ışınları diğer dokuları atlayarak yanlızca koyu renkli kıl köklerinde tutularak bu köklere hasar verebilmektedir. İşte bu dalga boyunda ışın üretebilen lazer üniteleri günümüzde çok yaygın olarak kullanılan lazer epilasyon cihazlarının kalbidir.

Lazerin kıllanma tedavisinde kullanılmaya başlanmasından bu yana bu teknolojilerde de ciddi değişiklikler olmuştur. Bugün temel olarak 3 lazer tipi (Alexandrite, Nd-YAG ve Diyot) bu amaçla kullanılmaktadır. Her üç sistemin de olumlu ve olumsuz yönleri olmakla beraber gelişen teknoloji sayesinde bu lazer türlerinin üçünün de iyi versiyonlarıyla iyi sonuçlar almak mümkündür.

Genellikle lazerler üretken dönemdeki kıl kökleri üzerinde daha etkili olduğundan, uyku dönemindeki kökler uygulamadan tam olarak etkilenmeyebilirler. Aynı anda tüm kökler aynı evrede olmayacağından tek seansta tüm tüylerden kurtulmak mümkün olmaz. Lazer epilasyon, kullanılan cihazın ve kılların özelliklerine bağlı olarak 4-10 seans sürebilmektedir. Ancak günümüzde istenmeyen tüylerle mücadelede kesinlikle en etkili yöntem, iyi bir cihazla yapılacak lazer epilasyondur.

Gönder / Send
Canlı Destek
Size nasıl yardımcı olabilirim?