Lazer Uygulamaları

Franksiyonel lazerle cilt yenileme

En kıymetli giysimiz olan cildimizin güzel ve ışıltılı görünmesi, yüz güzelliğinde en az yüzün biçimsel özellikleri kadar önemlidir. Yüzün biçim ve oranları ile ilgili cerrahi ya da cerrahi dışı işlemler tamamlandıktan sonra sıra cilt kalitesini arttırmaya gelir. Bu konuda şüphesiz en büyük silahlarımız lazer cihazlarıdır.  Lazer cihazlarıyla ciltte matlığa sebep olan düzensizlikler, sivilce izleri, bazı lekeler, küçük benler, kılcal damarlar, ince kırışıklıklar gibi sorunlar etkili bir şekilde çözülür. Bir ya da iki seans halinde tüm yüze yapılan fraksiyonel lazer uygulaması ile ciltte fibroblastlar uyarılarak taze kollajen üretilmesi sağlanmış olur. Sonuç tamamen yenilenmiş ve sıkılaşmış bir cilt şeklinde karşımıza çıkar. 

Fraksiyonel lazer uygulaması zaman zaman PRP enjeksiyonları ile kombine edilebilir. Uygulama yaklaşık 20 dakika sürer ve sonrasında yüzde 3-4 gün süren bir kızarıklık dönemi olur. Bu dönemin sonunda eskimiş cilt dökülerek alttan taptaze bir cilt tabakası çıkar. Bu uygulama yılda bir/iki yılda bir yapılır. 

Lazerle yara izi tedavisi

Çeşitli sebeplere bağlı olarak yüz/vücutta oluşan yara izleri lazerle tedavi edilebilmektedir. Bu tür izler belli bir olgunluğa ulaştıktan sonra ortalama birer ay arayla 6 seans lazer tedavisine alınır. Lazerin yara izi üzerindeki etkisi genellikle izin rengini normalleştirerek, yüksekliğini düzenleyerek ve sınır belirginliğini azaltarak olur. Bazı durumlarda da izin özelliğini değiştirmek için kullanılabilirler (örneğin jilet izinin yanık izine dönüştürülmesi gibi). 

Diğer yara izi tedavileri gibi lazer tedavisi de izi tamamen yok etmek için  değil, küçültmek veya daha az görünür hale getirmek için yapılır. Bazen lazer tek başına yeterli olmaz ve cerrahi olarak yara izlerini tedavi etmek de gerekebilir. 

Lazer epilasyon

Vücudun herhangi bir bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için de lazer kullanımı oldukça yaygındır. Kıl köküne özel bir dalga boyunda gönderilen lazer ışınları kıl kökünü harap ederek etkisini gösterir. Epilasyon kıl yoğunluğu ve türüne göre farklı bölgelerde farklı seans sayılarında uygulanmalıdır. Lazer sonrasında hem bölgedeki aktif kıl ünitesi sayısı azalırken hem de kıllar zayıflar ve incelir. 

Gönder / Send
Canlı Destek
Size nasıl yardımcı olabilirim?