Logo

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

Klinik Adresi

Nispetiye Caddesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokak No: 30, 34337, Etiler / İSTANBUL

Telefon

+90 212 257 80 00

Mail

info@metinkerem.com

MeLift nedir?

MeLift nedir?

MeLift nedir?

MeLift aslında yüzün üst bölümüne hitap eder. Enkoskop cihazı yardımıyla şakaklar, kaş ve orta yüz bölümününü kaldırır, sarkıklığı ve çöküklüğü giderir. Orta yüz ve kaşlarınız daha kalkık göründüğü takdirde, daha genç ve ‘fresh’ bir görünüm elde edersiniz. Aynı zamanda, gözlerinizin daha çekik görünmesini sağlayan bu operasyon, sizi gençleştirir ve daha çekici bir görünmenizi sağlar. Tıpkı badem göz estetiğinde olduğu gibi, gözleriniz ve kaşlarınız daha kalkık şekilde pozisyonlandırılır. Bunun yanı sıra, yanaklar ve şakaklara da müdahale edilir ve total bir ‘lift’ etkisi elde edilir. Eğer uygun bir adaysanız, siz de Bella Hadid ve Kendall Jenner gibi daha iri gözler ve daha kalkık kaşlara kavuşabilirsiniz. 🙂

MeLift nasıl yapılır?

Peki, bu kombine operasyon nasıl gerçekleşir? Bu operasyon endoskop cihazıyla gerçekleştirilir. Yani dışarıdan hiçbir müdahale bulunmaz. Sadece şakaklarda endoskop kamera cihazının minimal izleri vardır, zaten saç içinde olduğu için belirgin değildir. Endoskop cihazı sayesinde şakak, göz kenarı ve yanak bölgesine ulaşım sağlanır ve bu alanlar yukarıya doğru çekilir. Böylelikle, üst yüzdeki kırışıklıklar ve fazlalıklardan kurtulmuş oluruz. Yüz hem daha ferah hem de daha genç gözükür.

MeLift için uygun bir aday mıyım?

Genellikle 40-50 yaş aralığındaki hastalar bu tedavi için uygundur, çünkü bu operasyon tam anlamıyla bir yüz germe ameliyatı değildir. Yüze daha ferah ve feminen bir görüntü sağlayabilmek adına yapılır. Tabii ki, 30-40 yaş aralığındaki hasta gruplarında da uygulanabilir, çünkü sadece gençleşmek için değil bazen de güzelleşmek için uygulanır. Kalkık kaşlar ve çekik gözler her zaman dikkat çeker. Feminen ve çekici görünen yüz hatlarının ortak özelliklerinden biri yüzün V şeklinde, ya da kalp şeklinde olmasıdır. Bunu yakalamak için de üst yüz bölgesinin kalkık ve alt yüz bölgesinin de ince olması gerekir. Üst yüz olduğu pozisyondan daha yukarıda konumlandığında, ya da kaş ve göz arasındaki mesafe arttığında, çene ucu daha uzun ve yanaklar daha çekik olduğunda yüz V şeklini alır. Bu da daha seksi ve feminen bir görünüm demektir. Kaş kaldırma etkisi istiyorsanız, ve eğer bu operasyon için uygun bir adaysanız, doğru yerdesiniz demektir. Ama tabii ki, her zaman olduğu gibi muayene olmadan hiçbir vaka kesinleşemez. Öncelikle bu operasyon için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekiyor. Bizimle iletişime geçmek için lütfen tıklayın.

Ne kadar sürede iyileşirim?

İlk 10 gün boyunca yüzde şişlik devam eder. Sonrasında, 1 aya kadar ana hatlarıyla şişlik iner, 3 ay civarı yüzün hatları oturur ve daha belirginleşir.

Öncesi sonrası fotoğraflarını görmek için tıklayınız.

Eğer bu şikayetleriniz varsa, bu prosedür için uygun adaysınız…

-Yüzümde bir ‘lift’ etkisi olsun istiyorum ama fazla sarkıklığım yok.
– 50 yaşın altındayım, boynumda bir sarkıklık yok ama daha fresh görünmek istiyorum.
– Kaşlarım düşük ve yanaklarım biraz çökük ve sarkık.
– Daha genç görünmek istiyorum ama yüz germe ameliyatında uygulanan yara izleri görünümü beni çok korkutuyor.
-Fotoğraf çekildiğimde daha güzel gözükmek istiyorum ama çok estetikli gözükmek istemiyorum, yine kendim gibi olmak istiyorum.
-Yüz germe operasyonu çok uzun süren bir ameliyat, daha kısa süreli bir ameliyat sayesinde daha genç görünmek istiyorum.
-Yaşım çok ileri değil ama daha çekici görünmek istiyorum.

Bu operasyon sonrası nasıl görünürüm?
-Daha kalkık kaşlarım daha kalkık olur ve göz ve kaş mesafemin arası açılır.
-Yanaklarım daha yukarıda konumlanır.
-Şakaklarım daha gerginleşir.
-Gözlerimin düşüklüğü gider, daha badem göz şeklini alır.
-Endoskop cihazıyla gerçekleştirildiği için yüzümün herhangi bir yerinde yara izi(scar) bulunmaz.
-Photoshopla yaptığım ‘lift’ etkisini, gerçek hayatta elde edebilirim.
-Yüzüm daha ince ve daha fresh gözükür.

Bir cevap yazın